2021 - Katsojaopas:

Sarjan toimihenkilöt:

Sarjan yhdyshenkilö
Markus Silfvast
044 972 3805,
markus.silfvast@gmail.com

Rallisprintin lajipäällikkö:
Henrik Frank
040 534 9977,
henrik.frank@autourheilu.fi

Pistelasku:
Ralf Pettersson
040 0404 118
ralf.pettersson@autourheilu.fi

Lisätietoa sarjasta:
www.rallisprintsm.fi

Rallisprint SM 2022:

  1.  MSP SM Rallisprint – Oulu
     19.02.2022 – Lumi

  2.  Laukaa SM Rallisprint – Ruuhimäki
     06.03.2022 – Lumi

  3. SM Sprint – Virtasalmi
    21.05.2022 – Asfaltti

  4. Happy Beach SM sprint – Vaala
    09.07.2022 – Asfaltti

  5.  SM Rallisprint – Raahe
    21.08.2022 – Sora

  6.  Leppävirta SM Rallisprint
    24.09.2022 – Sora
IMG_4191_1922
Toimihenkilöt

Kilpailunjohtaja:
Jani Lahtinen
p. 040 509 8034
jani@lmm.fi

Kilpailusihteeri:
Hanna Kokko
p. 050 551 3639
hannamaaria.kokko@gmail.com 

Apulaiskilpailunjohtaja
Seppo Kankainen
p. 040 508 3614
seppo@lmm.fi

Ratatuomareiden päällikkö
Mikael Yli-Viitala
p. 050 384 8534
mikael.yli-
viitala@pp.inet.fi 

Turvallisuuspäällikkö:
Pertti Vuorinen
p. 0400 413 452
pertti.vuorinen@gmail.com

Kilpailijoiden yhdyshenkilö:
Jari Flyktman
p. 0400 644 319
jari.flyktman@iki.fi

AKK:n pääkatsastaja
Timo Brilli

Katsastuspäällikkö:
Hannu Rantala
p. 040 072 8314
hanran53@gmail.com

Ratamestari
Aki Lahtinen
p. 040 500 7584
aki.lahtinen1@gmail.com

Tuomaristo

Puheenjohtaja
Esa Hakulinen

Tuomarit:
Jani Laaksonen
Jarkko Korkiamäki
Minna Ahola
Ari Riipinen

Kilpailutoimisto

Jyvässeudun Liikenneturvallisuuskeskus
Ajoneuvontie 39, 41400 Lievestuore

Hanna Kokko
Puh. 050 551 3639
hannamaaria.kokko@gmail.com

Aukioloaika 7:00 – kilpailun loppuun.

Ilmoittauminen
Kilpailun säännöt
Aikataulu

Alustava aikataulu:
klo 7:00 Kilpailutoimisto avataan
klo 7:00 Kilpailupapereiden tarkastus ja materiaalin jako alkaa
klo 7:00 Rataan tutustuminen alkaa
klo 7:30 Turvallisuustarkastus alkaa
klo 10:10 Ohjaajakokous nuortenluokalle, lähtöpaikalla
klo 11:00 Kilpailun lähtö

Mediatoimisto

Jyvässeudun Liikenneturvallisuuskeskus
Ajoneuvontie 39, 41400 Lievestuore

Jan Talso 
Puhelin 0407463875
Sähköposti: webmaster@lmm.fi

Aukioloaika 7:00 –>

Yhteistyökumppaniksi?
Suomen nopein rallisarja on täällä!

Lähde yrityksesi kanssa mukaan vauhtiin!

Pystymme tarjoamaan mm. seuraavaa:
-Monipuolisen näkyvyyden erilaisissa medioissa.
-Mainospaikka digitaalisessa katsojaoppaassa
-Erilaiset virkistäytymispäivät

Ota rohkeasti yhteyttä ja pyydä markkinointisuunnitelma itsellesi!

Media & Markkinointi:
Jan Talso
Puh. 0407463875
webmaster@lmm.fi

RATAESITTELY

Rata on 4,2km pitkä, sisältäen todella isoa ja vauhdikasta tietä, mutta myös pienempää, sekä tietenkin niitä kuuluisia ja näyttäviä hyppyjä. Ajosuunta on nyt muuttunut edellisiin kertoihin nähden ja lisäksi reitin alkuosuudella on pientä muutosta.

Laukaa Areenaksi nimetyllä tapahtuma-alueella on kompaktissa koossa kilpailukeskus, tilava varikko sekä lähtö- ja maalialueet.

Alueella on kattavat grillipalvelut, kuulutus varikolle sekä osittain myös reitin varrelle.

Majoitusvaihtoehtoja

Yhteistyössä

2021 Galleria - RPF / AKK

Median akkredointi:

Riittää kun yksi ilmoittaa kaikkien kuvaajien tiedot / työnantaja.