Laukaa SM Sprint 1.3.2020

Sarjan toimihenkilöt:

Sarjan yhdyshenkilö
Markus Silfvast,
044 972 3805,
markus.silfvast@gmail.com

Rallisprintin lajipäällikkö:
Henrik Frank,
040 534 9977,
henrik.frank@autourheilu.fi

Pistelasku:
Ralf Pettesson,
0400 404118,
ralf.pettesson@autourheilu.fi

Kauden 2020 Rallisprint SM-sarjan kilpailukalenteri on seuraava:

Kaudella 2020 Rallisprintin Suomenmestaruudesta kilpaillaan perinteisesti kuudessa osakilpailussa, joista 2 kilpaillaan talvella lumella, 2 kesäkaudella asfaltilla ja syksyn 2 viimeistä osakilpailua soralla.

2.2.2020 Top Building SM-Rallisprint, Lahti
(Lahden Urheiluautoilijat ry)

1.3.2020 Laukaa SM-Sprint, Laukaa
(Laukaan Moottorimiehet ry)

7.6.2020 SM Rallisprint, Vihti
(Vihdin Urheiluautoilijat ry)

4.7.2020 Happy Beach SM Asfalttisprint, Vaala
(Rokuan Raketit ry)

12.9.2020 Tengtools SM-Rallisprint, Kitee
(Keski-Karjalan Urheiluautoilijat ry)

3.10.2020 Kalpalinna SM-Rallisprint, Turenki
(Turengin Autourheilijat ry)

Toimihenkilöt

Kilpailunjohtaja:
Jani Lahtinen
p. 040 509 8034
jani@lmm.fi

Kilpailusihteeri:
Hanna Kokko
p. 040 661 7781
hannamaaria.kokko@gmail.com 

Apulaiskilpailunjohtaja
Seppo Kankainen
p.040 508 3614
seppo@lmm.fi

Ratatuomareiden päällikkö
Mikael Yli-Viitala
p. 050 384 8534
mikael.yli-
viitala@pp.inet.fi 

Kisainfo
Kilpailijoille
Ilmoittauminen

Avautuu pian!

Kilpailun säännöt
Aikataulu
Sääennuste
Yleisölle
Medialle

Majoitusvaihtoehtoja

Yhteistyössä